Richtofit_logo.png

Výnimočná šprintérska detská súťaž, ktorú v minulosti podporil aj Usain Bolt, sa po vlaňajšej košickej premiére na slovenskom území v roku 2018 ďalej rozširuje.

Až štyri mestá budú hostiteľmi slovenských kôl populárnej Čokoládovej tretry. Postupne Bratislava 16.5., Košice 17.5., Lučenec 18.5. a Dubnica nad Váhom 23.5., budú hostiť unikátne šprintérske súťaže.  A dve deti z celoslovenského finále 1.6. v Košiciach v každej disciplíne chlapcov a dievčat postúpia do ostravského finále, kde budú súperiť s talentami z Čiech a Poľska.

20180327_121038.jpg

Tieto atletické preteky sú určené pre deti od 6 do 11 rokov a majú v Čechách už 50 ročnú tradíciu. Majú pritiahnuť deti k atletike, umožniť jej spoznať svoje vzory a ochutnať výnimočnú atmosféru svetového atletického podujatia, mítingu Zlatá Tretra v Ostrave. Po minuloročnej zahraničnej premiére Čokoládovej Tretry v Košiciach, sa v roku 2018 rozšíria preteky nielen do ďalších slovenských miest, ale aj do Poľska.

20180327_115759.jpg

„ Čokoládová tretra je absolútne výnimočná, nikde na svete neexistuje nič podobné. Ako ambasádor som videl už veľa pretekov a viem, že je to o radosti. O radosti z pohybu a športu. Videl som množstvo nadšených, odhodlaných detí a ich rodičov.  Každoročne sa teším na ďalšie zážitky a dúfam, že raz z tých malých športovcov vyrastú nové osobnosti svetovej atletiky. Snažíme se im proste pomôcť, “ horí mnohonásobný majster sveta, olympijský víťaz a svetový rekordér v hode oštepom Jan Železný.

20180327_115657.jpg

„Ostravskú Zlatú tretru poznám, sám som tam nie raz pretekal. To, že organizujeme detské preteky je skvelé, pretože Čokoládová tretra a jej priama väzba na tento svetový míting je úžasná. K atletike sa tak môžu dostat deti, ktoré by inú šancui nemali. To, že máme nesmierne šikovné deti, ukázala už v prvom ročníku, víťazka Česko-Slovenského superfinále, 6 ročná Nelka Kucáková, ktorá na start nastúpila priamo zo školskej lavice, bez akejkoľvek prípravy“, dodává najlepší šprinér slovenskej histórie a bronzový medailista z majstrovstviev sveta v behu na 110 m prekážok Igor Kováč, ktorý bude zároveň jeden z ambasádorov seriálu slovenských pretekov  Čokoládovej tretry.

20180327_115246.jpg

Ďalšími ambasádormi budú rovnako ako pred rokom Danka a Janka Velďákové a v súčasnosti najväčšia osobnosť slovenskej dráhovej atletiky, šprintér Ján Volko.

20180327_115309.jpg

Záujemcovia o účasť na Čokoládovej tretre sa môžu registrovať podľa pokynov na www.cokoladovatretra.sk  a facebookových stránkach Cokoladova Tretra Slovensko. V troch kategóriách pobežia deti, ktoré se narodili medzi rokmi 2007 až 2012, a to trasy 100, 200 a 300 metrov, podľa veku. Najlepší traja z každého mesta a v každej kategórii sa kvalifikujú do slovenského finále, ktoré bude na Deň detí, 1.6. v Košiciach. Prví dvaja z každej disciplíny v Slovenskom finále dostanú pozvánku na štart do medzinárodného Superfinále v rámci prestížneho mítingu Zlatá tretra Ostrava. Superfinále Čokoládovej Tretry sa pobeží opať bezprostredne pred otváracím ceremoniálom Zlatej Tretry pred 15 000 divákmi v stredu 13. júna. Bude to opäť obrovský zážitok a motivácia pre deti aj ich rodičov.

20180327_120921.jpg

Oficiálnym organizátorom pretekov je občianske združenie Atletika Košice o.z. 

Organizátori druhého ročníka slovenskej Čokoládovej Tretry očakávajú v tomto roku účasť 2,000 detí. V rámci celej Čokoládovej tretry sa očakáva neuveriteľných 14,000  súťažiacich.

 

Kontakt :podrobné informácie na FB CokoladovaTretraSlovensko, www.cokoladovatretra.sk

Atletika Košice o.z., Stanislav Návesňák , cokotretra@atletikakosice.sk

Chceš dostávať raz mesačne výber toho najlepšieho z BIN-RUN sveta? Už ti nikdy neuniknú tie najlepšie fotky, videá a rozhovory! Prihlás sa na odber